Diş Beyazlatma İşlemleri

Diş Beyazlatma İşlemleri

Dişler dikkat edilmediğinde ve gerekli bakımları yapılmadığında sağlıklı ve beyaz görünümlerini yitirebilirler. Bunun sonucunda bireylerde özgüven sorunları ve sosyal yaşam problemleri ortaya çıkabilir. Bu duruma genel olarak;

  • Ağız hijyenine dikkat etmemek
  • Çay ve kahve gibi içecekleri çok sık tüketmek
  • Asitli içeceklerin çok sık tüketilmesi
  • Uzun süreli ilaç kullanımı
  • Sigara alışkanlığının olması
  • Boş karbonhidratlar bakımından zengin bir diyete sahip olmak gibi alışkanlıklar neden olabilir. Bu durumda bireyler diş beyazlatma işlemleri ile tedavi edilerek yaşadıkları sorun ortadan kaldırılabilir.

Dişlerde lekelenmeler veya sararmalar her yaştan bireyi etkileyebilir. Ancak en çok ileri yaşta olan bireylerde görülen bir sorundur.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma

Bir diş hekimi tarafından kendisinin kliniğinde yapılan diş beyazlatma tedavisine ofis tipi diş beyazlatma işlemi adı verilmektedir.

İşlem sırasında dansitesi oldukça yüksek bir jel malzeme kullanılmaktadır. İlk olarak bireyde eğer varsa diş taşları temizlenir ve var olan başka diş ve diş eti problemleri tedavi edilir.

Sonrasında sağlıklı bir hale kavuşan ağız içerisindeki dişlere ofis tipi beyazlatma işlemi uygulanır.

Uygulama kişiden kişiye değişmekle beraber genel olarak 2 ya da 3 seans şeklinde ele alınmaktadır. Her bir seans yaklaşık olarak 1 saat sürer.

Ev Tipi Diş Beyazlatma

Ev tipi diş beyazlatma işleminde diş hekiminiz size gerekli malzemeleri temin eder ve bunları nasıl uygulayacağınız hakkında gerekli eğitimi verir. Sonrasında siz bu uygulamaları kendiniz evde yaparsınız. Ofis tipi beyazlatma işlemine göre daha uygun fiyatlı olduğu için tercih edilebilmektedir.

Ofis tipi beyazlatma işlemine nazaran uygulama süresi ve sonuç alma süresi daha uzun olacaktır. Yine işlem sırasında jel kullanılır. Bir de kişinin kendi dişlerinin ölçüsünde bir plak hazırlanır ve tedavi sürecinde bu plağın kullanılması çok önemlidir.

Uygulamanın yaklaşık olarak 21 gün yapılması önerilmektedir. Ancak yaşanılan sorunun yoğunluğuna ya da uygulamanın doğru bir şekilde yapılıp yapılmamasına göre bu süre daha da uzun süreye çıkabilir.

Kişi sonuç alamazsa diş hekimine danışarak ofis tipi diş beyazlatma uygulamasına yönelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PinBahis| bonus veren siteler | Sesimol.net