Kocaeli Üfürüm Tedavisi Nedir

Kocaeli Üfürüm Tedavisi Nedir?

Kocaeli üfürüm tedavisi pek çok kişi tarafından merak edilen kardiyolojik tedaviler arasında yer alır. Ancak üfürüm hakkında çok sayıda doğru bilinen yanlış mevcuttur. Söz konusu bilgilerin doğru algılanması için üfürüm hakkında detaylı bilgiye ihtiyaç vardır. Bu noktada ilk olarak üfürümün anlamı hakkında bilgi edilmesi gerekir. Diğer yandan üfürüm çeşitleri de konuyla bağlantısı temel seviyedeki bilgiler arasındadır. Bunların yanı sıra edinilen bilgiler ışığında üfürümün tedavi edilip edilmeyeceği de anlaşılacaktır. Özellikle üfürüm duyulan hastaların bebek ya da çocuk yaşta olmaları konuyla ilgili hassasiyeti fazlasıyla arttırmaktadır. Çocuk kardiyolojisi ve pediatri iş birliğinde görülen küçük yaştaki üfürümlü hastalar kimi durumlarda herhangi bir tedavi görmeksizin bu sorunu atlatabilir.

Kocaeli Üfürüm Tedavisi ve Bağlı Olduğu Diğer Durumlar

Kocaeli üfürüm tedavisi bebek ve çocuk hastalarda görülen üfürümün etkinliğini azaltmak ya da tamamen ortadan kaldırmaya yöneliktir. Üfürüm kalpten gelen farklı seslere verilen isimdir. Bu sesler rutin kalp çalışma seslerinin dışında kalan frekanslardır. Bahsi geçen bu anormal seslerin duyulması birtakım hastalıkların habercisi olabilir. Yeni doğan bebeklerin ilk kardiyolojik muayeneleri sırasında stetoskop yardımıyla muayene olan bebeklerin birçoğunda üfürüm tespit edilir. Ancak genel olarak bu yüzdenin önemli bir çoğunluğu herhangi bir hastalığa çıkmaz. Ancak yine de her üfürümün değerlendirilmesi önemli bir gerekliliktir. Zira kalp hastalıkları oldukça sinsi ilerleyebilir. Bebek hastalardaki kardiyak sorunların tespiti ekg ile tespit edilebilir. Ancak bazı durumlarda eko da gerekebilir. Yeni doğan grubu dışında bebeklerde birtakım belirtilerle çocuk kardiyoloğuna başvurulur. Bunlar;

  • Ağız çevresinde morarma,
  • Gelişim geriliği,
  • Kilo alamama,
  • Terleme,
  • Genel huzursuzluk hali,
  • Uyanma güçlüğü.

Yukarıdaki maddelerde var olan bulgular neticesinde hastaneye başvuran hastalarda genellikle üfürüm tespit edilir. Bebek hastaların dışında 2 yaş ve üzeri çocuk hastalarda da üfürüm tespit edilebilir. Genellikle ateşli hastalık geçiren bu çocuklarda bu süre zarfında yapılan rutin muayenelerde üfürüm tespit edilir. Çünkü üfürüm ateşli hastalık süresince kendini daha çok belli eder. Yapılan kontroller kalp kapakçığı çalışma bozukluğu, kalpte delik ve kalp iltihabına işaret edebilir. Diğer yandan herhangi bir hastalığa çıkmayan masum üfürümler de söz konusu hastalarda yaygın olarak görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PinBahis| bonus veren siteler | Sesimol.net